درمان ریزش مو بستگی به علت ریزش موی هر فرد دارد و نمی توان یک نسخه واحد برای تمام افراد در نظر گرفت.

در حالی که ریزش مو به خودی خود خطرناک نیست، زنان مبتلا به ریزش مو معمولاً از تغییرات ظاهری خود بسیار ناراحت می شوند. این احساسات منفی می تواند بر عزت نفس و زندگی اجتماعی تأثیر بگذارد. مطالعات اخیر نشان می دهد که ریزش مو می تواند با شرایطی مانند سندرم متابولیک، اختلالات غدد درون ریز و دیابت مرتبط باشد.

ریزش مو ممکن است باعث ناراحتی شما شود، چه به دلیل ژنتیک، یک بیماری یا حتی استرس باشد. بدانید که برخی از درمان‌ها وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید، و متخصصان پوست متخصص در کنار شما هستند. ریزش موی شما ممکن است قابل جبران باشد. به محض اینکه متوجه مشکلی شدید به پزشک خود مراجعه کنید زیرا هر چه زودتر درمان را شروع کنید بهتر است.

درمان ریزش مو

در مواردی که از دست دادن به دلیل استرس یا تغییرات هورمونی مانند بارداری باشد، ممکن است نیازی به درمان نباشد، چراکه ریزش مو پس از مدتی متوقف می شود.

در مواردی که ریزش مو به دلیل شیوه های حالت دادن به مو است، مانند قیطان های تنگ یا دم اسبی یا مواد شیمیایی خاص، درمان به معنای انجام ندادن کارهایی است که باعث آسیب شده است.

در مواردی که به دلیل کمبودهای تغذیه ای است، ممکن است به شما گفته شود که مکمل مصرف کنید. به عنوان مثال، ممکن است به شما گفته شود که روزانه یک مولتی ویتامین و سه تا پنج میلی گرم بیوتین مصرف کنید.

ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو تایید شده است. محلول 2٪ یا 5٪ را می توان در فروشگاه ها خریداری کرد. با این حال، شما باید دستورالعمل ها را دقیقا دنبال کنید. اگر باردار هستید، اگر قصد باردار شدن دارید و یا در دوران شیردهی هستید از این محصول استفاده نکنید.

توجه به این نکته ضروری است که زنان قبل از یائسگی نباید داروهایی را برای درمان ریزش مو بدون استفاده از روش های پیشگیری از بارداری مصرف کنند.

جراحی کاشت مو گزینه دیگری است. تکه های کوچک پوست سر با فولیکول های مو از پشت سر برداشته شده و به شکاف هایی در نواحی طاسی منتقل می شود. مشکلات بالقوه این درمان شامل خطرات معمول جراحی مانند عفونت، فولیکولیت و ریزش شوکی است – جایی که مو در ناحیه پیوند می ریزد. در مواردی که مناطق طاس بزرگ هستند، ممکن است تلاش برای یافتن موی کافی برای کاشت با مشکل مواجه شود. علاوه بر این، جراحی می تواند پرهزینه باشد و معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

تزریق پلاسمای غنی از پروتئین (PRP) نیز برای تشویق رشد مو انجام شده است. PRP عموماً از خون گرفته شده از بیمار ساخته می شود. پلاکت ها خارج شده و غلیظ می شوند و سپس برای تزریق به خون اضافه می شوند.

روشهای جلوگیری

پیشگیری از ریزش مو زمانی که به دلیل بیماری، افزایش سن، وراثت یا عوامل استرس زای فیزیکی مانند آسیب باشد امکان پذیر نیست. شما می توانید با اجتناب از ریزش موی ناشی از مواد شیمیایی سوزاننده یا مدل موی سفت از آنها جلوگیری کنید.

ممکن است بتوانید با خوردن یک رژیم غذایی سالم که مواد مغذی لازم را از نظر ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین فراهم می کند، از ریزش مو جلوگیری کنید. می توانید سیگار را ترک کنید.

 

مقالات مرتبط :

پیشگیری از ریزش مو

دلایل ریزش مو

ریزش مو در زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره رایگان در واتس آپ