بهترین دستگاه آر تی ام اس

دستگاه RTMS (تحریک مغناطیسی جمجمه ای مکرر) یک دستگاه پزشکی است که از میدان های مغناطیسی برای تحریک سلول های عصبی در مغز استفاده می کند. این یک روش غیر تهاجمی است که شامل قرار دادن یک سیم پیچ در نزدیکی پوست سر است که پالس های مغناطیسی ایجاد می کند که از جمجمه عبور کرده و مغز را تحریک می کند.

آر تی ام اس برای درمان انواع اختلالات عصبی و روانپزشکی از جمله افسردگی، اضطراب و درد مزمن استفاده می شود. این درمان معمولاً در یک محیط بالینی انجام می شود و به نسخه ای از یک متخصص مراقبت های بهداشتی مجاز نیاز دارد.

RTMS برای درمان انواع اختلالات عصبی و روانپزشکی از جمله افسردگی، اضطراب و درد مزمن استفاده می شود. همچنین برای درمان شرایطی مانند اسکیزوفرنی، اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD) و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) استفاده شده است. این روش به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، اگرچه ممکن است عوارض جانبی خفیفی مانند سردرد، ناراحتی پوست سر، یا انقباض عضلانی ایجاد کند.

مکانیسم دقیق عملکرد RTMS به طور کامل شناخته نشده است، اما تصور می‌شود که فعالیت سلول‌های عصبی در مغز را تغییر می‌دهد و منجر به تغییراتی در سطوح انتقال‌دهنده‌های عصبی و سایر مواد شیمیایی مغز می‌شود. درمان معمولاً طی چند جلسه انجام می‌شود و تعداد و دفعات جلسات ممکن است بسته به شرایط تحت درمان و پاسخ هر بیمار به درمان متفاوت باشد.

بهترین دستگاه آر تی ام اس در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

RTMS (تحریک مغناطیسی جمجمه ای مکرر) می تواند برای درمان انواع اختلالات عصبی و روانی استفاده شود. برخی از شرایطی که RTMS برای درمان آنها استفاده شده است عبارتند از:

افسردگی: نشان داده شده است که RTMS در درمان افسردگی موثر است، به ویژه در افرادی که به داروهای ضد افسردگی سنتی واکنش خوبی نشان نداده اند.

اضطراب: RTMS برای درمان اختلالات اضطرابی مانند اختلال اضطراب فراگیر، اختلال هراس و اختلال اضطراب اجتماعی استفاده شده است.

درد مزمن: بهترین دستگاه آر تی ام اس برای درمان شرایط درد مزمن مانند فیبرومیالژیا، درد نوروپاتیک و سردردهای میگرنی استفاده شده است.

اسکیزوفرنی: RTMS به عنوان یک درمان کمکی برای اسکیزوفرنی، در ترکیب با داروهای ضد روان پریشی استفاده شده است.

اختلال وسواس اجباری (OCD): RTMS برای درمان OCD استفاده شده است، به ویژه در افرادی که به درمان های سنتی مانند دارو درمانی و درمان شناختی-رفتاری پاسخ خوبی نداده اند.

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD): RTMS برای درمان PTSD، به ویژه در جانبازانی که به درمان های سنتی به خوبی پاسخ نداده اند، استفاده شده است.

مهم است که توجه داشته باشید که RTMS برای همه مناسب نیست و فقط باید تحت راهنمایی یک متخصص مغز و اعصاب یا اعصاب و روان استفاده شود. شرایط خاصی که می توان با RTMS درمان کرد ممکن است بسته به سابقه پزشکی فرد بیمار و سایر عوامل متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره رایگان در واتس آپ