آر تی ام اس چیست؟

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) یک روش غیر تهاجمی است که از میدان های مغناطیسی برای تحریک سلول های عصبی در مغز برای بهبود علائم افسردگی استفاده می کند. TMS معمولاً زمانی استفاده می شود که سایر درمان های افسردگی مؤثر نبوده باشند.

این درمان برای افسردگی شامل ارسال پالس های مغناطیسی تکراری است، بنابراین به آن TMS تکراری یا rTMS می گویند.

مغز انسان ذاتاً یک اندام الکتریکی است که از طریق انتقال سیگنال های الکتریکی بین سلول های عصبی عمل می کند. درمان rTMS با فرآیندهای طبیعی بدن شما به سادگی با افزایش تعداد و فرکانس چنین انتقال‌هایی کار می‌کند.

rTMS از انرژی مغناطیسی برای تحریک ناحیه ای از مغز که خلق و خو را تنظیم می کند، استفاده می کند.

به این ترتیب، می تواند به طور انتخابی فعالیت در مناطق متمرکز مغز را تغییر دهد و اثرات مطلوبی را به همراه داشته باشد که نشان داده شده است در درمان انواع مشکلات سلامت روان مفید است.

آر تی ام اس چیست؟

در طول جلسه rTMS، یک سیم پیچ الکترومغناطیسی روی پوست سر شما نزدیک پیشانی شما قرار می گیرد. میدان الکترومغناطیس بدون درد یک پالس مغناطیسی ارسال می کند که سلول های عصبی در ناحیه ای از مغز که در کنترل خلق و خو و افسردگی نقش دارند را تحریک می کند. تصور می‌شود که نواحی از مغز را فعال می‌کند که در افسردگی فعالیت کمتری دارند.

اگرچه بیولوژی چرایی عملکرد rTMS به طور کامل درک نشده است، به نظر می رسد این تحریک بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد، که به نوبه خود علائم افسردگی را کاهش می دهد و خلق و خو را بهبود می بخشد.

روش‌های مختلفی برای انجام این روش وجود دارد، و تکنیک‌ها ممکن است تغییر کنند، زیرا متخصصان درباره مؤثرترین روش‌های انجام درمان‌ها اطلاعات بیشتری کسب می‌کنند.

آر تی ام اس برای افسردگی

افسردگی یک بیماری قابل درمان است، اما برای برخی افراد، درمان‌های استاندارد مؤثر نیستند. TMS تکراری معمولاً زمانی استفاده می‌شود که درمان‌های استاندارد مانند داروها و روان‌ درمانی مؤثر نباشند.

TMS تکراری یک شکل غیرتهاجمی از تحریک مغز است که برای افسردگی استفاده می شود. برخلاف تحریک عصب واگ یا تحریک عمقی مغز، rTMS نیازی به جراحی یا کاشت الکترود ندارد. و برخلاف درمان تشنج الکتریکی (ECT)، rTMS باعث تشنج نمی شود یا نیاز به آرامبخشی با بیهوشی ندارد.

به طور کلی، rTMS ایمن و قابل تحمل در نظر گرفته می شود. با این حال، می تواند برخی از عوارض جانبی ایجاد کند.

عوارض جانبی

عوارض جانبی معمولاً خفیف تا متوسط ​​هستند و مدت کوتاهی پس از یک جلسه درمانی بهبود می یابند و به مرور زمان با جلسات اضافی کاهش می یابند. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • سردرد
  • ناراحتی پوست سر در محل تحریک
  • سوزن سوزن شدن، اسپاسم یا انقباض عضلات صورت
  • سبکی سر

پزشک شما می‌تواند سطح تحریک را برای کاهش علائم تنظیم کند یا ممکن است توصیه کند که قبل از جلسات درمانی از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

 

کلمات مرتبط :

درمان افسردگی با آر تی ام اس – بهترین درمان افسردگی – داروخانه آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره رایگان در واتس آپ